Başkanın MesajıCem Sak
Yönetim Kurulu Başkanı


1994 yılından günümüze kadar istikrarlı bir büyüme ve gelişme gösteren şirket grubumuz bünyesinde sayılı faaliyet alanlarını oluşturan çimento, madencilik, enerji ve inşaat sektörlerinde her geçen yıl yeni yatırımlarla başta Türkiye olmak üzere dünya ekonomisine ve paydaşlarına değer yaratmaya devam etmektedir.
 
Çimento Sektörüne; 1996 yılında Antalya’ da giriş yaptık, 2006 yılında Sultanköy/Marmara’da kurulan öğütme ve paketleme tesislerini, 2007 yılında Tokat Artova’ da ve 2008 yılında Muş’ ta Yurt Çimento entegre çimento tesislerini grubumuza katarak yatırımlarımıza devam ettik. Bu hızlı gelişmenin sonucunda 2008 yılında, Adoçim %50 hissemizi uluslararası çimento üreticisi olan Titan Cement Company’e devrederek şirket ailemize yenilikçi bir boyut kazandırdık.

Dünya litaratüründe tanınmış olan Isparta Şarkikaraağaç, Muş ve Gazipaşa barit maden sahalarımızdan 50’ den fazla ülkedeki farklı endüstrilere ulaşan üretimimiz ile ülkemiz ihracatına katkıda bulunmaya devam ediyoruz. Madencilik sektöründe bilgi, tecrübe, güncel teknolojik yöntemler ve yetkin insan kaynağımız ile farkındalığımızı ülkemiz sınırları dışına taşıdık. 2012 yılında Fas’ın sahil kenti olan El Jadida’nın güneyinde yer alan Jorf Lasfar sanayi bölgesinde barit üretim tesisi açtık. Üretimde sürekliliği sağlamak amacıyla 2016 yılında barit maden sahası işleten Baraka Madencilik Şirketi ile ortak olduk.

2011 yılından bu yana bünyemizde bulunan metal madenleri tesislerimizi geliştirdik. 2016 yılı itibariyle yatırımını tamamladığımız Kahramanmaraş tesisimizin mikronize manganez ürünleri daha fazla kullanım alanlarına girmeye başladı.

Enerji Sektöründe; 2003 yılından bu yana yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelen ve temiz enerji politikası ile hareket eden grubumuz başta rüzgâr enerjisi olmak üzere hidroelektrik ve güneş enerjisi alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir. Son olarak 2016 yılında Muş Güneş Enerji Tesisi’ ni ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz.

2015 yılında şirketimiz Adozer ile İnşaat Sektörüne giriş yaptık.

Tüm bu girişimlerimizin yanısıra stratejik hedeflerimizin uygulanmasını sağlamak üzere çalışanlarımızla iletişim, vizyon ve uyum, personel gelişimi, motivasyon ve teşvik modüllerinden oluşan şirket içi çalıştaylar düzenlemekteyiz. Yurt dışı yatırımlarımız ile planladığımız büyümeyi ve eşgüdümlü olarak odaklandığımız  kurumsallaşma sürecimizi de hızlandırmaya başladık.

Barit Tedarik Zinciri süreçlerinde mükemmelliği Pazar ihtiyaçlarını daha iyi anlayarak ve müşterilerimize katma değer yaratan tedarik çözümleri sunarak sürdürmeye kararlıyız. Stratejik hedeflerimiz doğrultusunda; 2017 yılında artan üretim kapasitemiz ile birlikte yeni coğrafik bölgelerde -ABD, Kanada ve Birleşik Krallık - depolama faaliyetlerini içeren yatırımlarımıza devam ettik. 

Şirket grubumuz, sanayi geçmişinden gelen tecrübeyi günümüz modern pazarlama ve satış yaklaşımları ile bütünleştirerek daha fazla başarılı iş sonuçları elde etmek için öngördüğü vizyon ve misyon yolculuğuna var gücüyle devam edecektir.

Gelecek yıl, Madencilik Grubumuzun kurucu şirketi olan Ado Madencilik Elektrik Üretim San. Tic. A.Ş. ‘nin 25. Kuruluş yıldönümünü kutlamaya hazırlanıyoruz. 1994 yılında yola çıkarak günümüze kadar süregelen başarı hikâyemizde yer alan ve büyümemize önemli katkılar sunan siz değerli paydaşlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.